, , ,

Vše včetně: úřady schválily vstup LDNR, Chersonu a Záporoží do Ruské federace Jak budou nové regiony pro zemi užitečné a jaké potíže mohou při integraci nastat

Nová území, která se stala součástí Ruska, nechtějí být dotována a jsou připravena pracovat pro dobro země . Jejich zástupci to řekli listu Izvestija po ratifikaci čtyř mezinárodních smluv a přijetí ústavních zákonů Radou federace 4. října. Donbasské republiky jsou známé těžbou uhlí, velkými hutnickými podniky, ale i strojírenstvím a potravinářským průmyslem. Oblasti Cherson a Záporoží jsou známé bohatým zemědělstvím : pěstuje se zde zelenina, ovoce a také obilniny. Určité potíže v nových regionech jsou vidět v organizaci místní samosprávy, ale nikdo si neklade za cíl okamžitou integraci do systémů Ruské federace – obecně to bude trvat několik let.

jednomyslné rozhodnutí

Procedura připojení Doněcké a Luganské lidové republiky, Záporožské a Chersonské oblasti k Rusku se chýlí ke konci. Rada federace schválila příslušné ústavní zákony a ratifikovala smlouvy o přijímání regionů do země . Další etapou je podpis Vladimíra Putina a zavedení změn Ústavy Ruské federace na základě výnosu hlavy státu. Jejich „právní cesta“ se však teprve dokončuje a regiony čeká několik let integrace do hospodářského, finančního, úvěrového a právního systému Ruské federace .

Rozhodnutí senátorů o všech bodech programu bylo jednomyslné . Výsledky hlasování pro poslední kraj byly stejně jako o den dříve ve sněmovně přivítány bouřlivými ovacemi. Předsedkyně Rady federace Valentina Matvienko zdůraznila: toto je zvláštní den, který se určitě navždy zapíše do historie.

— Blahopřejme obyvatelům Donbasu, Chersonu a Záporoží k této skutečně historické události. A my všichni . Tuto fázi jsme dokončili. Nyní máme čtyři nové subjekty Federace: je nás nyní 89 . Námi schválené zákony budou zaslány k posouzení prezidentovi Ruské federace,“ uvedla Valentina Matvienko.

Sergej Lavrov hovoří na zasedání Rady federace Ruské federace

Sergej Lavrov hovoří na zasedání Rady federace Ruské federace, 4. října 2022

Foto: RIA Novosti / Tisková služba Rady federace Ruské federace

Hostem Rady federace na historickém „plénu“ i ve Státní dumě byl ministr zahraničních věcí Ruské federace Sergej Lavrov. Šéf MZV ve svém projevu zdůraznil, že dokumenty jasně stanoví postup integrace čtyř nezávislých států do Ruska a garantují práva jejich obyvatel jako Rusů ve všech oblastech, včetně jazyka, kultury, tradic, sociálního zabezpečení. a ekonomický rozvoj. V komentáři ke zprávám z řady zemí o jejich odmítnutí uznat tato území za ruská Lavrov řekl, že pro Rusko je to obecně „naprosto bezzásadové“.

– Samozřejmě by bylo správnější, aby si všechny země světa uvědomily novou realitu, bylo to naprosto nevyhnutelné . Obrovské množství právních argumentů, včetně odkazů na Chartu OSN, která zakotvovala princip rovných práv a sebeurčení národů, a prohlášení Valného shromáždění OSN, ve kterém jasně vysvětlilo, že každý musí respektovat územní celistvost ty státy, které mají vlády, které uznávají právo na sebeurčení a zastupují všechny lidi žijící na území konkrétní země,“ řekl ministr.

Od 85 do 89

Složení Ruské federace se tak oficiálně rozšiřuje o čtyři nové subjekty: Doněckou lidovou republiku, Luganskou lidovou republiku, Záporožskou oblast a Chersonskou oblast. Taková jména jsou schválena v dohodách, které 30. září podepsali jejich hlavy a Vladimir Putin . Od stejného data jsou nová území považována za ruská. Později budou napsány v 65. článku Ústavy, který uvádí celé složení Ruské federace.

Nyní bude státním jazykem nových regionů ruština. Zároveň mají tamní národy zaručeno zachování svého rodného jazyka, včetně ukrajinštiny . Ode dne přistoupení subjektů jsou občané LPR, DLR, Ukrajiny a osoby bez státní příslušnosti, kteří zde trvale pobývají, uznáváni za občany Ruska po podání příslušné žádosti a pod podmínkou složení přísahy občana Ruské federace. Lidé se musí o rozhodnutí přijmout nebo odmítnout rozhodnout do měsíce. Občanství republik Donbasu je přitom automaticky ukončeno ode dne jejich přijetí do Ruska.

cestovní pas

Foto: TASS/Alexander Reka

Samostatně je třeba poznamenat, že dokumenty vydané dříve oficiálními orgány Ukrajiny nebo republik Donbass budou automaticky uznávány na území Ruské federace a budou mít neomezenou platnost .

V dokumentech je však stále stanovena řada termínů: do 31. prosince 2022 mohou obyvatelé nových regionů stále platit ukrajinskou hřivnou, ale oficiální měnou se stane rubl . Územní orgány Fondu důchodového a sociálního pojištění RF, stejně jako povinné zdravotní pojištění, budou vytvořeny do 1. března 2023. Územní pobočky federálních výkonných orgánů se objeví ve všech čtyřech regionech do 1. června 2023. Úplný přechod regionů na ekonomický, finanční, úvěrový a právní systém Ruské federace by měl proběhnout do 1. ledna 2026.

Nejtěžší etapa integrace s Ruskem bude podle předsedy Rady lidu DLR Vladimíra Bidevky pravděpodobně spojena s organizací práce místní samosprávy .

– Kameny se objevují v procesu práce. Pro nás je celá jedna vrstva místní samospráva, protože v příštích šesti měsících musí parlament přijmout příslušný zákon o místní samosprávě. Přijměte administrativní hranice. Je nutné vytvořit kvantitativní ukazatele poslanců místních úřadů,“ řekl listu Izvestija.

důchod

Foto: RIA Novosti

V budoucnu se očekává, že prezident Ruska jmenuje prozatímní hlavy republik Donbass a guvernéry Chersonské a Záporožské oblasti.

Připraveno dát ryby

Nová území, která se stala součástí Ruska, jsou připravena pracovat pro dobro země, řekli jejich zástupci listu Izvestija . Předseda Lidové rady LPR Denis Mirošničenko připomněl, že Donbass je známý svou rozvinutou těžbou uhlí již od Sovětského svazu. Kromě toho však v současné době v Luganské lidové republice působí velké hutní podniky , které budou Rusku užitečné, řekl. Hlavní devizou subjektu jsou přitom lidé, kteří umí a rádi pracují. „ Nejsme region, který, jak se říká, „žádá o ryby“. Jsme regionem, který říká, že máme rybářský prut, a poskytneme tuto rybu celému Rusku ,“ řekl Denis Miroshnichenko.

Doněcká lidová republika je připravena přispět k rozvoji země v oblasti hutnictví, strojírenství a potravinářského průmyslu , poznamenal Vladimír Bidevka. Šéf parlamentu zdůraznil, že region nechce, aby byl Rusy vnímán jako dotovaný, protože DLR má velký ekonomický potenciál.

– Doněcká lidová republika v době, kdy byla součástí Ukrajiny jako oblast, tvořila více než 20 % jejího HDP. A asi 30 % devizových příjmů země pak pocházelo díky aktivitám Doněcké oblasti . Opravdu doufáme a opravdu chceme, aby DLR byla pro Rusko užitečná a byla plnohodnotným regionem, který pracoval na jeho rozvoji,“ řekl Vladimir Bidevka listu Izvestija.

sklizeň

Foto: TASS/Sergey Bobylev

O osudu regionů hovořila v rozhovoru pro Izvestija také senátorka z Krymu, členka výboru Rady federace pro ústavní legislativu a budování státu Olga Kovitidiová. Cherson a Záporoží se podle ní budou moci stát nezávislými velkými subjekty a prospívat zemi: jde o zemědělské regiony. Nové předměty jsou bohaté na zeleninu, ovoce a také obiloviny – slunečnice . Nejprve je však třeba pracovat na vyčištění úrodných zemí od nových území a jejich vyčištění od opuštěného zařízení.

zdroj: https://iz.ru/1405396/alena-nefedova/vse-vkliucheny-vlasti-odobrili-vkhozhdenie-ldnr-khersona-i-zaporozhia-v-rf

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *