USA nyní tvrdí, že za útokem na Nord Stream stojí proukrajinská skupina

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

8.3.2023

Oblast, kde došlo k výbuchu plynovodů, se nachází v místech, která patří k nejmonitorovanějším mořským oblastem v evropském regionu. Bez jakéhokoli vědomí zemí jako Dánsko, Německo nebo Švédsko by nebylo možné takovou sabotáž provést.

Stejně tak již bylo potvrzeno, že jen velmi málo zemí má prostředky k tak masivnímu útoku. Snaha americké administrativy o odvedení pozornosti na jakousi fiktivní proukrajinskou skupinu, která není napojena na žádnou vládu – a jde tudíž o bandu totálních amatérů – tak vyznívá vskutku bizarně.

Z pohledu toho, kdo po celou dobu tuto kauzu sleduje, jde o narychlo „ušitou“ pohádku, která však spíš jen potvrzuje podíl USA na útoku než aby odvedla pozornost k nějaké fiktivní skupině.

Tři hlubinné exploze zničily v září 2022 plynovod Nord Stream pod Baltským mořem.

Švédští seismologové oznámili, že jedna ze tří explozí způsobila otřesy o intenzitě 2,3 stupně Richterovy stupnice, ale nejednalo se o zemětřesení. Byla to exploze – jako obrovská podmořská mina.

Výbuchy zaručily, že Německo a EU nebudou váhat, pokud jde o sankce proti ruskému dovozu energie. Oprava poškození potrubí potrvá měsíce a opravy pravděpodobně nezačnou dříve než letos v létě.

Žádná země dodnes nepřijala odpovědnost za výbuchy, které vyřadily plynovod Nord Stream do Evropy.

Z výbuchů měly prospěch pouze dvě země: USA a Norsko.

Americký ministr zahraničí Tony Blinken  zprávu o explozích uvítal jako „obrovskou příležitost“ pro Evropu „odstranit závislost na ruské energii“.

Je jasné, že explozi nezpůsobilo Rusko, jinak by o tom západní média informovala. Švédsko nesdílelo své vyšetřování, což se zdá divné, pokud někoho nechrání.

Začátkem února Německo zveřejnilo svou studii o katastrofě. Vyšetřovatelé dospěli k závěru, že neexistují žádné důkazy o tom, že by za výbuchy plynovodů Nord Stream 1 a 2 stálo Rusko.

V únoru byla zveřejněna šokující zpráva spisovatele Seymoura Hershe, která ukazuje prstem na Joe Bidena.

Zpráva dospěla k závěru, že americký prezident Joe Biden osobně dohlížel na tajnou misi, při které specializované potápěčské posádky amerického námořnictva bombardovaly podvodní plynovod Nord Stream.

Zpráva tvrdila, že v červnu 2022 námořní potápěči umístili výbušniny C4 na tři potrubí Nord Stream a o tři měsíce později byly s pomocí Norska  odpáleny sonarovou bójí, která vyslala signál, který spustil bomby.

Nyní nám bylo řečeno, že výbuch plynovodu Nord Stream byl způsoben „proukrajinskou skupinou“.

Skutečně mají Ukrajinci tak kompetentní a vyspělý potápěčský tým, který by mohl nepostřehnutelně operovat u pobřeží Dánska? Navíc – podle nové zprávy – mělo jít o skupinu, která není nijak napojena na jakoukoli vládu. Kde by taková skupina došla k prostředkům a patřičným zkušenostem?

Nové zpravodajské informace přezkoumané americkými představiteli naznačují, že útok na plynovod Nord Stream provedla v loňském roce proukrajinská skupina, informoval v úterý  New York Times.

Neexistují žádné důkazy, že by prezident Volodymyr Zelenskyj nebo jeho nadřízení na Ukrajině byli zapojeni do operace, nebo že pachatelé jednali na pokyn ukrajinských vládních představitelů, uvedl deník s odvoláním na americké představitele.

Skutečně někdo podobným nesmyslům věří? Je na tom americká administrativa opravdu tak špatně, že si ani neuměla vymyslet nějakou uvěřitelnější historku???

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Send us mail