, , , , ,

Rusko uvalilo ekonomické sankce na provozovatele UGS Katarina v Německu

Rusko uvalilo ekonomické sankce na provozovatele UGS Katarina v Německu
3. října, 18:57,
aktualizováno 3. října 19:38

MOSKVA, 3. října. /TASS/. Rusko zavádí zvláštní ekonomická opatření proti provozovateli podzemního zásobníku plynu (PZP) „Katarina“ v Německu, vyplývá z dekretu schváleného ruským premiérem Michailem Mišustinem

Pod sankcemi Ruské federace byla projekční, marketingová a provozní společnost Erdgasshpeicher Peissen GmbH, společný podnik založený v roce 2009 na paritním základě Gazprom Export a německou VNG AG.

UGS „Katarina“ v Německu byl postaven poblíž města Bernburg. Plánovalo se, že do doby, kdy PZP dosáhne své projektované kapacity v roce 2025, bude zahrnovat 12 kaveren a aktivní objem skladovacího objektu dosáhne přibližně 650 milionů metrů krychlových. m, a těžební kapacita je 26 milionů metrů krychlových. m za den. V současné době je dostupná aktivní skladovací kapacita plynu asi 520 milionů metrů krychlových. PZP zajišťuje spolehlivost dodávek plynu do západní Evropy.

V květnu pod podobné sankce Ruské federace spadalo 31 organizací z Německa, Francie a dalších evropských zemí, ale také ze Singapuru a Spojených států. Mezi nimi jsou bývalé evropské dceřiné společnosti Gazpromu, obchodníci, provozovatelé PZP, ale i společný podnik mezi Gazpromem a polským PGNiG, který vlastní polskou část plynovodu Jamal-Evropa – EuroPol Gaz.

V září bylo oznámeno, že německá vláda na pozadí prohlubující se energetické krize zvažuje možnost získání podílu v německém dovozci plynu, distribuční společnosti Verbundnetz Gas.

ZDROJ : TASS https://tass.ru/ekonomika/15944309?

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *