Jak uvedl místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace, pro politické vedení Ukrajiny zodpovědné za tento případný útok „bude velmi těžké se skrýt“

VOLGOGRAD, 17. července. /TASS/.

 Vedení Ukrajiny bude v případě útoku na Krym okamžitě a bez šance na úkryt podléhat Soudnému dni. Oznámil to v neděli místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv.

„Jednotliví povýšení zatracení klauni, kteří se čas od času objeví s nějakými výroky, se nás také snaží ohrozit – mám na mysli útok na Krym a tak dále,“ řekl na jednání zástupce šéfa Rady bezpečnosti Ruské federace. s veterány ve Volgogradu, odpovídání na otázku o průběhu speciální vojenské operace. Jak zdůraznil Medveděv, důsledky takového jednání ze strany Ukrajiny jsou zřejmé.

„Pokud se něco takového stane, soudný den pro ně přijde najednou – velmi rychle a těžko. Bude velmi těžké se skrýt.

Podle Medveděva si Kyjev dříve nebo později může začít uvědomovat, že cílů speciální vojenské operace, včetně demilitarizace a denacifikace země, bude dosaženo. Naděje na toto uvědomění je však „spíše slabá, protože se chovají neadekvátně“. „Nekonečné pokusy pokračovat v kampani, jak se nyní říká, do posledního Ukrajince – určitě povedou ke zhroucení stávajícího politického režimu“ řekl místopředseda RB.

Medveděv označil současnou situaci za „velmi obtížnou stránku moderní historie“. „Jsem si ale jist, že naše země z této zkoušky vyjde se ctí, bude silnější a silnější. A svých cílů dosáhneme ve jménu rozvoje naší země, a abychom nezklamali naše drahé veterány, kteří bránili naše vlast během Velké vlastenecké války,“ uzavřel politik. 

VOLGOGRAD, 17. července. /TASS/.

Redakčně upraveno.