Djokovič nesouhlasí s vyloučením Rusů z Wimbledonu

Djokovič nesouhlasí s vyloučením Rusů z Wimbledonu

Zdroj: CNN

Většina sportovních organizací reagovala na únorový útok Ruska na Ukrajinu vyloučením ruských a běloruských sportovců z mezinárodních soutěží. Nyní se to týká i tenisu. Představitelé Wimbledonu to odůvodnili snahou o to, aby nebyl turnaj v All England Clubu zneužit k propagaci ruského režimu.

Proti tomuto rozhodnutí vystoupila tenisová jednička Novak Djokovič. Obdobně se k situaci vyjádřila také slavná Martina Navrátilová, která v roce 1978 emigrovala do Spojených států.

„Takové vyloučení, vzhledem k tomu, že ti hráči nenesou žádnou vinu, není řešení. Myslím, že je to špatné rozhodnutí. Tenis je demokratický sport. Je těžké vidět, když to politika ničí,“ kritizovala československá rodačka.

„Soucítím s ukrajinskými hráči a ukrajinským lidem – je hrozné, co se tam děje, ale myslím si, že tohle je víc, než bylo nutné,“ dodala Navrátilová.

Andrej Rubijov, jeden z předních ruským tenistů, hovořil o diskriminaci.

„Jejich odůvodnění nemá žádnou logiku. To, co se teď děje, je naše naprostá diskriminace,“ uvedl osmý hráč světového žebříčku Rubljov po vítězství v 2. kole turnaje v Bělehradu
nad Jiřím Lehečkou. „Kdyby dali prize money z turnaje na humanitární pomoc, rodinám
a dětem, které trpí, tak by to mělo nějaký smysl. Tímhle se ale nic nezmění,“ řekl Rubljov.

Zdroj: CNN